Resultaat snelheidsmeting

Lasergun van VVN
In het herfstzonnetje hebben sommige kinderen uit Leeuwendaal de snelheid mogen meten van de auto’s die de wijk in kwamen rijden. Dat gebeurde met een heuse lasergun van Veilig Verkeer Nederland, hoe cool! Wijkagent Toet, wethouder Marloes Borsboom en een verkeersdeskundige van VVN waren er ook bij.

Andere kinderen deelden 15 km stickers uit en hielden auto’s aan.
De kinderen hebben voorbijkomende automobilisten verteld waarom ze het belangrijk vinden dat iedereen zich aan de snelheid moet houden. Reacties van automobilisten waren o.a.: “Wat geweldig dat jullie deze actie doen!’ , ‘Oh, ik dacht dat ik hier harder mocht rijden, bedankt voor de waarschuwing.’ ‘Puike actie. Mag ik ook een 15 km-sticker voor op de kliko?’

Het was fijn én belangrijk om de kinderen uit onze wijk te betrekken bij een veiligverkeeractie. Het lopen, spelen en ontmoeten in onze straten hebben namelijk prioriteit boven de verkeersfunctie van de weg.

Een snelheidsmeting in jouw straat?
Wil je ook een snelheidsmeting in jouw straat organiseren i.s.m. Veilig verkeer Nederland, of
wil je een melding maken van een onveilige verkeerssituatie in je straat? Neem dan eens een kijkje op de website van VVN

 

overzicht snelheidsmeting VVN

klik hier voor een vergroting van het overzicht