Bladkorven

Begin oktober worden er bladkorven geplaatst in Leeuwendaal.
Het schoonhouden van de openbare ruimte is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van zowel inwoners als gemeenten. Zeker in de herfst, wanneer de bladeren vallen, dienen zij er samen voor te zorgen dat straten, lanen, doorgaande wegen en plantsoenen, zo schoon mogelijk zijn. De gemeente Rijswijk maakt voor het verwijderen van gevallen blad gebruik van veegmachines en bladblazers en –zuigers. Om inwoners te stimuleren het gevallen blad uit de “eigen” straat te verwijderen, plaatst de gemeente bladkorven.

Spelregels bladkorven
– De bladkorven worden begin oktober geplaatst en op basis van inschatting weer verwijderd.
– De bladkorven zijn uitsluitend bestemd voor bladafval afkomstig van gemeentelijke bomen. Bladkorven welke voor ander (tuin)afval worden gebruikt, worden onmiddellijk verwijderd
– De bladkorven worden twee keer per week leeggezogen.
– Wanneer er bij u in de straat of directe omgeving geen bladkorf is geplaatst, wordt u vriendelijk verzocht het bladafval in de GFT-container te deponeren
– Met nadruk vragen wij om geen bladeren op de weg te vegen; na een regenbui kan dit zorgen voor gladheid.